افزایش طول عمر باتری یو پی اس

برای افزایش طول عمر باتری یو پی اس چه کار کنیم؟

 

ترفندهای افزایش طول عمر باتری یو پی اس

 

افزایش طول عمر باتری یو پی اس : یو پی اس یا منبع تغذیه بدون وقفه دستگاهی است که این امکان را به شما می دهد تا قدرت تامین برق یا انرژی  مورد نیاز مصرف کننده های برقی را به هنگام قطع برق را داشته باشید.

 

این دستگاه علاوه بر تامین برق مورد نیاز شما،  سیستم های نصب شده به آن را از گزند و آسیب نویز ها و اختلالات شبکه برق شهری ماسون نگه می دارد.

 

این دستگاه (یو پی اس) برای تامین برق لازم در زمان قطع برق شهری نیاز به باتری دارد تا انرژی را در خود ذخیره کرده و در زمان های لازم از برق دورن باتری استفاده نماید.

 

باتری ها نسبت به نوع و میزان شارژدهی (مدت زمان برق دهی) متفاوتند که برای انتخاب باتری برای دستگاه خود باید با کارشناس مربوطه در این حوزه م نمائید.

 

موارد استفاده از دستگاه ups ، می توان به دوربین های مداربسته ، سیستم های کامپیوتری ، لوازم آزمایگاهی ، بیمارستان ، مراکز دندانپزشکی ، مراکز حساس و تخصصی ، پتروشیمی ، پالایشگاه ، سیستم های موتوری برقی ، خودروهای هیبریدی یا برقی ، سیستم های داخلی کشتی و هواپیما و …. اشاره کرد.

 

 

انواع باتری یو پی اس

 

باتری یو پی اس سیلدلید اسید

 

باتری یو پی اس نیکل کادمیوم

 

 

افزایش طول عمر باتری های یو پی اس

 

برای این که بخواهید باتری یو پی اس دستگاه شما عمر بالائی داشته باشد به نکات زیر توجه فرمائید:

 

 

۱ – حتما باید یو پی اس و باتری (داخلی و خارجی) را در محیط خشک و سرد (خنک) نصب کنید.

 

برای افزایش عمر باتری باید باتری ها را در دمای ۲۵ درجه سانتی گراد و پائین تر قرار دهید. در زمان نصب یو پی اس و باتری یو پی اس حداقل ۱۰ سانتی متر از هر طرف از وسایل الکترونیکی و دیوار فاصله دهید.

 

باید به این نکته توجه کنید که دمای بالای ۲۵ سانتی گراد و عمر باتری را کاهش می دهد. هر ۸ درجه باعث می شود تا ۵۰ درصد از عمر باتری بکاهد.

 

 

 

۲- باتری های اضافی (تازه خریداری شده) را که بر روی ups نصب می شوند را در جای مناسب و به دور از رطوبت قرار دهید.

 

انبار کردن باتری های اضافی یا تازه خریداری شده باعث می شود که باتری ها مورد استفاده قرار نگیرندو معمولا بعد از گذشت ۱ سال ظرفیت آن ها به کلی خالی شده و از بین میرود.

 

باتری های بلا استفاده را معمولا هر ۶ ماه یک بار دوباره شارژ نمائید و در دمای زیر ۵ درجه قرار دهید.

 

معمولا باتری های یو پی اس AGM و باتری ژل اسید طول عمر زیادی نسبت به باتری های دیگر داشته و حتی در انبار نیازی به شارژ مجدد ندارند.

 

باتری agm و ژل از نوع باتری سیلد اسید گران قیمت می باشند که طول عمر بالایی دارند.

 

 

 

۳- کالیبره کردن باتری یو پی اس هر یک سال یکبار

 

۴- نگهداری از باتری را به صورت دوره ی انجام دهید.

 

شما باید به این توجه کنید که به صورت ماهانه و یا دوره از باتری ها و دستگاه ها بازدید کرده و باتری هایی را که دشارژ شده اند را صرف مدت زمان ۲ روز دوباره شارژ نمائید. همچنین باید مطمئن شوید که بارتی شما در حالت خوبی قرار دارد. در صورت وجود نوسان در ولتاژ ممکن است به مصرف کننده ها (دستگاه های نصب شده به یو پی اس)آسیب وارد کند.

 

دشارژ و شارژ مجدد آن در مدت زمان زیاد از عمر باتری به شدت می کاهد.اگر مقاومت داخلی باتری یو پی اس در اثر خوردگی افزایش یافته بهتر است باتری خود را تعویض نمائید.

 

افزایش مقاومت داهلی باتری اگر به بالای ۲۵ درصد نفوذ کرد وقت تعویض آن باتری است. بهتر از برای اندازه گیری مقاومت باتری ، ظرفیت آن را اندازه بگیرید.

 

منیع : افزایش طول عمر باتری یو پی اس


یو پی اس آنلاین باتری ,افزایش ,دستگاه ,زمان ,دهید ,شارژ ,قرار دهید ,کردن باتری ,دوباره شارژ ,شارژ نمائید ,شارژ مجدد

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

علوم پزشکی ۰۹۱۹۳۶۲۶۴۲۳ ↔تجارت بار دانلود رایگان انشادون mamaleito.loxblog.com گروه مشاوره تحصیلی هیوا مجله فیلم، سریال، عکس، موزیک و سرگرمی مجله خبری و تفریحی جی پاتوق سمنان درس نطنز رمان نا مادری هوس باز هوسی در کذشته دانلودتلگرام طلاِی رمان ازدواج اجباری دریا امیر ویرایش غافل نکند تکیه بر دیوار شکسته انواع پرده بکارت ویکی پدیا انشا درمورد مفهوم عشق شوری درنهادمانهاد جان ما دربوته سودانهاد ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد آران بیدگل داستان سریالی انتقام یک بوسه انشا درموردامانتداری